Завжди, коли мова заходить про бездротові колонки, в голові виникає тільки один бренд: JBL. Ці колонки можна зустріти практично скрізь: у місті, в лісі, в школі, на велосипедах, в парках - список можна продовжувати нескінченно.

JBL Charge - одна з найпопулярніших моделей компанії. У неї хороший звук, ємний акумулятор, а також є можливість використовувати колонку як Power Bank. З точки зору компанії, оновлювати такі штуки досить небезпечно: вона відмінна і подобається аудиторії, крок вліво, крок вправо - падіння продажів і втрата ринку. По суті, JBL просто перевернула ринок, поєднавши два продукти. Прибери вони функцію зарядки з колонки, і аудиторія піде - все-таки Charge не тільки про мобільний звук.

Компанія пішла по простому шляху і актуалізувала цю модель, поліпшивши деякі параметри. У цьому тексті я зроблю особливий акцент на відмінностях між двома останніми версіями Charge, щоб показати, в чому різниця.

Дизайн


Найкраще починати огляд з опису коробки і комплектації. Адже саме це ми бачимо в першу чергу.

Коробка велика. Береш її до рук і думаєш: це точно портативна колонка і її можна тягати з собою всюди?

Динамік захищений тактильно приємним «грилем», а пасивний басовий випромінювач, як і кнопки і порти, закритий прогумованими вставками. Вони необхідні, оскільки JBL Charge 4 захищена за стандартом IPX7. Це означає, що ви можете брати колонку і кидати її в воду на глибину в один метр на цілих півгодини. Навіщо це робити, правда, незрозуміло. Як і незрозуміло, чи збережеться гарантія після таких маніпуляцій.

Також прогумована і ніжка колонки - не ковзає навіть на мокрій поверхні, перевірено. Можете спокійно ставити на кахлі басейну.

Загалом, ніяких люфтів, скрипів і інших ознак неякісної речі. Збірка на висоті.

Однією з фішок колонок JBL є функція JBL Connect. Вона дозволяє об'єднувати до ста колонок в один ланцюжок. Вони будуть працювати від одного джерела звуку. Але працює функція тільки з тими пристроями, які підтримують JBL Connect +. Тобто з третьою версією Charge, на жаль, не стикується.

Звук


На відміну від всіх попередніх поколінь JBL Charge, тут один, а не два динаміка. Але він більше. Це непогано позначиться на якості звуку в порівнянні з минулими поколіннями. Виробник повідомляє, що частотний діапазон становить від 60 до 20 000 Гц.