Прийнято вважати, що є дві основні операційні системи для мобільних пристроїв - iOS від Apple і Android від Google. Але насправді операційних систем дещо більше. В основному вони розробляються на базі Android. Давай знайомитися з актуальними оболонками.

Android One


Andorid One - це одна з версій Andorid, в якій немає ніяких надбудов і оболонок. Це так званий чистий Android. Незважаючи на те, що ця операційна система Google - один із стовпів смартфоностроенія, Android One ставиться не на всі пристрої. У програмі беруть участь кілька виробників смартфонів, при цьому пристрої мають схожі характеристики: це недорогі пристрої, які спочатку розраховані на ринки Південно-Східної Азії і Африки.

Xiaomi Mi A3

Якщо Android One використовується в деяких моделях, то звичайний Android використовується частіше. Крім того, деякі великі виробники розробляють власні версії операційних систем .;

EMUI - операційка Huawei


Компанія Huawei виробляє смартфони під власним брендом і під маркою Honor. Працюють всі ці пристрої також на власній оболонці - EMUI (від Emotion User Interface). Цей інтерфейс був представлений в 2012 році на виставці IFA в Берліні. Ідея зробити власну оболонку була заснована на бажанні компанії забезпечити простоту і зручність використання гаджетів Huawei.

EMUI - це один робочий стіл з великою можливістю налаштування і персоналізації за допомогою тем, ярликів і віджетів. Система інтегрована з голосовим помічником Google.

Honor 20 Pro

MIUI - система Xiaomi


Своя прошивка є і в іншого китайського гіганта. Xiaomi розробляє MIUI (від MI User Interface, вимовляється як Me You I) з 2010 року. Спершу система була тільки для китайського ринку, але завдяки популярності серед користувачів і ентузіастам, які займалися переведенням прошивки на інші мови, Xiaomi зробила міжнародну версію.

EMUI сильно змінює інтерфейс Android, при цьому додає деякі рішення і функції з iOS. Це один робочий стіл без меню додатків. Персоналізувати можна за допомогою тем і віджетів.

 Redmi Note 8 Pro 

ColorOS - рішення OPPO


Всі смартфони компанії OPPO працюють на власній розробці - ColorOS. Вперше була представлена в 2013 році.

Ця оболонка заснована на Android, використовує також деякі рішення з iOS і доповнена унікальними функціями та налаштуваннями. Операційна система дозволяє управляти оперативною пам'яттю, налаштовувати жести для управління смартфоном, довгі знімки екрану і так далі.

OPPO RX17 Neo

Funtouch OS - прошивка Vivo


Власну версію оболонки розробляє і компанія Vivo. Незважаючи на те, що у цього бренду, OPPO і OnePlus одна головна компанія, операційні системи у них різні. Смартфони Vivo працюють під управлінням Funtouch OS - чергового ФОРКОМ (відгалуження) операційки Google. Інженери Vivo додали ряд функцій, які покращують і полегшують взаємодію користувача зі смартфоном.

 Vivo Y17 

OxygenOS - операційка OnePlus


Розробники OnePlus зробили в 2015 році свою версію Andorid. Модифікація операційки використовується тільки у власних смартфонах. Всередині системи є більше 370 потужних налаштувань, а для навігації використовуються жести. OxygenOS дозволяє повністю налаштувати смартфон для себе.

OnePlus 5T 

One UI - оболонка Samsung


Південнокорейська компанія Samsung представила оболонку One UI в кінці 2018 року, вона прийшла на зміну Experience. Система була перероблена для поліпшення взаємодії зі смартфоном однією рукою (звідси і назва One). Інтерфейс отримав новий дизайн, оновлені шрифти, іконки, систему повідомлень, темну тему.

Samsung Galaxy A50