Всього пару десятків років назад ніяких смартфонів не було. І ось минуло зовсім небагато часу, а в світі вже налічується більше чотирьох мільярдів користувачів подібних пристроїв.

В Україні до кінця 2018 року кількість людей, що користуються смартфонами, перевалила за 45%. Звичайно ж, поява мобільного пристрою, що поєднує в собі можливості телефону і комп'ютера, не могло не змінити наше життя.

Що ж привнесли в наше життя мобільні девайси? Давай подивимося, що змінилося з появою смартфонів.

Спілкування та чат


Напевно, найголовніше - це те, що тепер ми завжди на зв'язку. Уяви: років 25-30 назад або трохи більше нам потрібно викликати лікаря, з'ясувати, чому дитина все ще не повернулася зі школи або з тренування, зателефонувати коханій людині. Як це зробити?

Як варіант - відправитися до телефону-автомату, не забувши прихопити з собою монетку, інакше дзвінка не буде. У пізньорадянську добу це була двокопієчна монетка, а пізніше вартість дзвінка змінювалася залежно від економічної ситуації в країні, а монети замінили чіп-картами.

Людям, у яких був домашній телефон, жилося простіше. Але і тут були обмеження. Розмовляти півгодини, годину, дві? Боже збав! Поки ти висиш на телефоні, всі інші без зв'язку. Тому бажано було всі справи вирішувати швидко.

Honor 10 Lite 32GB

Сьогодні все інакше. Викликати лікаря? Дістаєш смартфон з кишені, набираєш номер. З'ясувати, де гуляє дитина? Дістаєш смартфон з кишені, набираєш номер. Подзвонити другу або коханій людині? Дістаєш смартфон ...

А ось відмовка «Мене не було вдома» вже не спрацює, як 20 років тому.

Тепер у кожного може бути власний телефон в кишені і власний телефонний номер. І навіть не один. Зручний телефонний зв'язок - це не єдине, що дали нам смартфони.

Навігація


Наприклад, ти приїхав в інше місто. Ти тут нікого не знаєш, не маєш ні найменшого уявлення, де знаходиться готель, як дістатися до автобусної зупинки, де пообідати. Але варто дістати смартфон і підключитися до Всесвітньої павутини, як ситуація тут же змінюється. Ось карта, на ній все, що необхідно.

Samsung Galaxy A50 64GB

Додаткова пам'ять


Постійний вільний доступ до інформації через інтернет змінює наше сприйняття, засвоєння і упорядкування нових даних. Згідно з дослідженнями, процеси мислення і запам'ятовування адаптуються до нових технологій. Гаджети з доступом в Мережу перетворюються в додаткові пристрої зовнішньої пам'яті: завжди можна загугли те, що призабув, або навіть дізнатися щось нове.

Смартфони - це і енциклопедії, і книги, і кіно, і музика. Весь улюблений контент ти можеш зберігати на пристрої або на хмарі. Зручно мати все під рукою і використовувати при необхідності.

Здоров'я


Нещодавно ми писали про те, як Google Fit допомагає стежити за здоров'ям. Але крім цього додатка існує безліч інших корисних програм: це можуть бути і лічильники калорій, і спортивні трекери, і фітнес-додатки (з комплексами вправ), і додатки для йоги ... Вибираєш за смаком - і вперед. Що ще? Рецепти, аналіз сну і навіть можливість міряти пульс (камера зі спалахом знімає капіляри на пальці і визначає частоту серцевих скорочень - працює не гірше оптичного датчика в спортивних годинах).

Honor View 20 128GB

Фотоапарат і відеокамера

Сьогодні в будь-якому смартфоні є камера, кожен з нас може знімати все, що заманеться. Можна фотографувати на пам'ять архітектуру або їжу. Можна робити селфі.

Не у кожного вийдуть такі знімки, як у Акі хашід або Діна Каррере. Перший з них - японський астронавт, який прославився автопортретом в космосі, другий - канадський альпініст, який підкорив Еверест і сфотографуватися на його вершині. Зроблені ними фотографії отримали широку популярність і займають високі місця в рейтингах найпопулярніших селфі.

Більшість смартфонів сьогодні здатні робити фото гідного аматорського якості. Все, що потрібно від власника пристрою, - довіритися автоматиці. Раз - і дістав смартфон. Два - навів. Три - натиснув кнопку і зробив фото. Швидко і просто. Штучний інтелект смартфона зробить всю іншу роботу: визначить сцену, підкрутить настройки і підбере оптимальний режим для зйомки.

Xiaomi Mi A2 Lite

Ігрова приставка


Мобільні ігри давно тіснять своїх консольних і десктопних родичів. Тим більше що сучасні смартфони по потужності і швидкодії не поступаються комп'ютерам і приставкам. І мова йде не про примітивний тетріс, а про детально продуманих і промальованих RPG, стелс-екшени і перегони. Грати можна одному або з товаришами, робити це в будь-якому місці і в будь-який час, головне - щоб був доступ в інтернет. Виробники навіть випускають спеціальні ігрові смартфони.

Мобільний офіс

Ще донедавна віддалена робота і мобільний офіс були немислимі без ноутбука з доступом в Мережу. Сьогодні досить смартфона. Всі необхідні офісні програми адаптовані для мобільних платформ. Розміри пристроїв і екранів дозволяють комфортно працювати з документами, вести листування по електронній пошті і обговорювати питання в месенджерах. Не дуже зручно? Звик до великого екрану? Тоді підключай смартфон до док-станції з монітором і клавіатурою - ось тобі повноцінне робоче місце.

Sony Xperia 10 Plus

Як бачиш, без смартфонів вже просто нікуди. Так, поки що вони не вміють готувати обід і прати білизну, але все попереду.