Багато хто цікавиться тим, як уберегти екран смартфона від пошкоджень. Дефекти на дисплеї виникають з різних причин: це і випадкові удари, і поштовхи, і падіння на тверду поверхню, і носіння смартфона в одній кишені з монетами і ключами. Звичайно ж, володарю будь-якого девайса, хоч топового апарату, хоч простенького смартфона початкового рівня, хотілося б, щоб поверхня екрана якомога довше залишалася рівною і гладкою, на ній не було б подряпин і тріщин, сколів і потертостей.

Хтось скаже, що досить наклеїти на дисплей захисну плівку. На жаль, вона не завжди виправдовує надії, які на неї покладаються. І тоді на допомогу приходить загартоване скло.

Загартоване скло: що це


Воно робиться з хімічно обробленого загартованого скла і по товщині в кілька разів перевершує традиційну захисну плівку. У продажу можна зустріти скла, товщина яких становить 0,26 мм, 0,33 мм, навіть 0,5 мм.

Твердість загартованого скла - 9 H, це в 2-3 рази більше, ніж у плівки. На рекламних картинках часом можна побачити, як захисне скло рятує екран від удару молотком. Це, звичайно, перебільшення, а ось дряпання ножем або ключем скло цілком може перенести, причому на його поверхні навіть слідів не залишиться.

Як правило, захисне скло має п’ятишарову структуру. Воно складається з:

  • силіконової основи, що фіксує скло на дисплеї;
  • стримуючого шару, завдяки якому розбитий екран не розсиплеться на осколки;
  • антиблікового шару, який перешкоджає потускнению екрану при яскравому світлі;
  • захисного шару, саме він відповідає за те, щоб на дисплеї не було пошкоджень;
  • олеофобного покриття, що не дозволяє залишатися на екрані жирним плямам і відбитками пальців, відразливого вологу і спрощує чистку екрану.

Товщина захисного скла - приблизно 0,2-0,3 мм, але при цьому воно здатне витримати дряпання ключем.

Як бачиш, захисне скло не тільки береже екран від механічних пошкоджень, а й виконує кілька інших корисних функцій. Якщо удар буде сильним, скло дійсно допоможе екрану вціліти, зате розіб'ється саме. Не потрібно вважати його якимось фантастичним вічним і зовсім непробивним захистом, воно лише підвищує шанси твого екрану на виживання.

Як встановити захисне скло


Зазвичай захисне скло випускається для конкретної марки смартфона, тому його не потрібно якось додатково обробляти перед установкою. Воно наноситься на лицьову панель девайса точно так же, як звичайна захисна плівка, але є важливий нюанс: робити це потрібно з обережністю, тому що при сильному вигині скло може лопнути. Зате його практично не потрібно розгладжувати.

Так що просто дотримуйся інструкції - і все у тебе вийде.

Чи не заважає захисне скло керувати смартфоном?


Вище вже говорилося, що товщина більшості типів захисного скла - приблизно 0,2-0,3 мм. Такий шар дуже складно помітити оком, важко відчути пальцями, тому можна не побоюватися, що скло якось завадить тобі користуватися девайсом.

Екрани багатьох смартфонів зазвичай вже мають додатковий захист у вигляді спеціального скла.

Скло прозоре, тому зображення залишиться таким же чітким, як і раніше, та й з передачею кольору нічого не станеться.

Скло тонке, тому екран залишиться таким же чутливим, як і раніше.

Скло гладке, тому палець буде ковзати по екрану, не зустрічаючи ніяких перешкод.

Як бачиш, ніяких недоліків. Тільки переваги.

Чи всім смартфонам потрібні захисне скло?


Екрани топових девайсів, та й багатьох інших моделей зазвичай мають додатковий захист у вигляді спеціального скла. У більшості випадків використовується хімічно зміцнене скло Corning Gorilla Glass, яке ефективно перешкоджає появі різних дефектів. Тому можна почути думку, що смартфону з Corning Gorilla Glass додаткове захисне скло не потрібно. Мовляв, подивіться ролики на YouTube, що там люди витворяють: і викруткою його намагаються розколупати, і ножицями подряпати, та ось тільки нічого у них не виходить.

У цьому є певний сенс, але навіть саме просунуте скло Corning Gorilla Glass можна, наприклад, подряпати звичайним піском (не дарма недурні люди радять не брати смартфон на пляж або користуватися ним там якомога рідше). Тому додаткове захисне скло не завадить.

Не варто забувати і про те, що заміна екрану в сервісному центрі обійдеться тобі дорожче, ніж придбання захисного скла.