Xiaomi вірна своїм традиціям, тому, не дивлячись на падаючі продажі планшетів, випустила чергове покоління планшетів Mi Pad. В оновленому Mi Pad 4 відмовилися від загравань з Windows 10 і DualBoot, продовживши традиційну лінійку планшетних комп'ютерів на базі Android.

Класична копія iPad в металевому корпусі


Mi Pad завжди намагався бути iPad Mini. Не стало винятком і нове покоління. А що очікувати від класичного 8-дюймового планшета? Це все той же металевий моноблок, ззаду повністю повторює iPad Mini завдяки пластиковій вставці і виступаючій камері. Або Xiaomi A2. На все схожий. Як матеріал використаний алюміній і пластик. Тримати приємно: корпус «матовий», шорсткий. З руки не вислизне, хоча важить помітні 340 грам.

Елементи управління повторюють концепт смартфонів Xiaomi: між пари динаміків знизу - порт USB Type-C, роз'єм для навушників нагорі, заряд і гойдалка справа, а ліва боковина несе тільки лоток для карти пам'яті, або комбінований лоток для microSD і флеш-карти з підтримкою LTE. Така версія теж є, і коштує трохи дорожче.

Як і в смартфонах Xiaomi, сенсорних кнопок під екраном немає - їх замінюють клавішою на самому екрані. В силу відсутності сканера відбитків рішення так собі.

Від рамок поки не відмовляються


Дивина криється в деталях. Mi Pad 4 отримав 8-дюймовий екран, співвідношення якого становить 16:10 з дозволом 1920 × 1200. Тобто, це трохи подовжений (оскільки безкнопочний) екран на 7,9 попередніх поколінь, що оснащувалися матрицями співвідношення 4: 3 при 2048 × 1536. Чи треба говорити, що на користь модифікація не пішла? І це не дивлячись на застосування IPS (відповідно, відмінні кути огляду) без повітряного прошарку, і непогану щільність 283 пікселів / дюйм. Максимальна яскравість так само стала нижче і тепер становить 457 кд / м²: на сонці вже з натяжкою. Але зображення соковите, яскраве і приємне. Мінімальна яскравість становить 1,7 кд / м², тому як читалка в повній темряві Mi Pad 4 себе повністю виправдовує. У цьому ключі відсутність навігаційних клавіш йде на користь.

Компроміс продуктивності і автономності


Розробники при випуску Xiaomi Mi Pad 4 зробили акцент на «потужний процесор» Qualcomm Snapdragon 660.  Звичайно, минуле покоління планшетів компанії чимось дивним не відзначався - так собі продуктивність у Mi Pad 3, але в другому поколінні використовувало чи не найцікавіший процесор Intel. І dualBoot з Windows 10!

Для мобільного пристрою продуктивність чудова - процесор відповідає рівню Snapdragon 821, обганяючи його з енергоефективності та потужності графіки. Молодша версія Mi Pad 4 оснащується 3/32 Гб пам'яті. Старша і LTE-модифікація обладнані 4 Гб оперативної і 64 Гб постійної. Всі варіанти працюють з картами microSD, так що вбудована пам'ять не грає ролі. А ось за LTE в старшій версії варто переплатити: Bluetooth 5 та Wi-Fi 802.11ac замало буде. «Холодний» процесор дозволив домогтися від акумулятора Mi Pad 4 на 6000 мАг (такого ж, що в попередніх версіях) значною автономності.

Ігри з'їдають його за 7 годин, читання або серфінг - за 9-10, в залежності від інтенсивності використання і яскравості екрану. Швидкої зарядки не завезли, процес займе години.

Функції, про які забули


Хоча планшет вийшов добротним, до ідеалу ще далеко. Взяти наприклад звук: у Mi Pad 4 є вихід на 3,5 мм і відмінний системний еквалайзер. Є і пара досить гучних динаміків. Але вони розташовані дуже близько, стерео не відчувається. А в альбомної орієнтації і зовсім один перекривається рукою. З камерами чи не краще. Втім, хтось зустрічав планшети з нормальною камерою?