NFC - це дуже зручна річ, і якщо вона є в твоєму смартфоні, то серйозно полегшує життя. Як? Зараз розповімо.

Що таке NFC


NFC розшифровується як near field communication - «найближчий безконтактний зв'язок». Це технологія бездротової передачі даних на коротких відстанях. Пристрої можуть обмінюватися інформацією на відстані до 10 сантиметрів.

Вперше комерційну технологію NFC продемонстрували в 2004 році. Це дозволило застосувати можливості смарт-карт в мобільних пристроях, найчастіше в смартфонах.

У порівнянні з Bluetooth у NFC якраз мала відстань, але при цьому контакт між двома пристроями встановлюється менш ніж за 0,1 секунди замість 6 секунд.

 

Сфера застосування


Технологія NFC може широко застосовуватися в побуті: це можуть бути і смарт-карти, і спеціальні мітки (їх можна використовувати, наприклад, в магазині), і проїзні квитки. Але давай подивимося, що можна робити зі смартфоном, в якому є цей модуль.

 

За допомогою NFC можна зв'язати два Bluetooth-пристрої. Наприклад, простим дотиком підключити до смартфону навушники - і через секунду можна користуватися. Далі пара буде працювати по Bluetooth-каналу.

Смартфоном з NFC можна читати різні мітки і отримувати від них або з інтернету різну інформацію. Наприклад, підключити Wi-Fi, дізнатися в музеї інформацію про експонат, перейти за посиланням на сайт (це як з QR-кодом), щось скачати і так далі.

Ну і найпоширеніше використання NFC в смартфоні - безконтактні платежі. Досить піднести гаджет до терміналу, не потрібно діставати свою карту з гаманця. Швидко і безпечно, часто навіть без підтверджуючого запиту ПІН-коду.

Останнім часом розвиваються додатки для проїзду на міському транспорті: можна записати квитки на смартфон, і не витрачати папір або не турбуватися, що забудеш вдома проїзний.

Платіжні сервіси


Безконтактні платежі за допомогою смартфона з'явилися трохи раніше - коли в 2003 році MasterCard представила технологію і картки з чіпом NFC PayPass. У 2004 році з'явилася технологія Visa payWave, в 2007 році - ExpressPay від American Express. При цьому для смартфона неважливо, яка в тебе платіжна система.

Є кілька платіжних систем - для iOS-пристроїв і для Android-гаджетів.

Apple Pay буде працювати на iPhone і годиннику Apple Watch. Додай карту в додаток Wallet - і можна користуватися.

Для Android є альтернатива - Google Pay. Додаток дозволяє не тільки платити і зберігати платіжні карти, але і збирати в одному місці все улюблені карти лояльності. До речі, в Samsung є свій варіант платіжки, незалежний від «Гуглівского», - Samsung Pay.

Як і для переносної продукції Apple, Google Pay або Samsung Pay можна налаштувати на розумних годиннику на базі Wear OS або Tisen OS (операційка для смарт-пристроїв від Samsung).