Поєднання хайпової теми і назви «Xiaomi» привертає увагу навіть далеких від гаджетів людей. Ось і «вбивця AirPods» був дуже тепло сприйнятий користувачами. Повністю бездротові навушники потрібні навіть тим, хто зовсім не користується ними. Мабуть, після Apple ніхто інший не зробив такого вкладу в їх популярність. Ось тільки чи можуть AirDots хоч якось конкурувати з AirPods, або це чергова китайщина з відомим логотипом, безглузда і нещадна?

Інженери Xiaomi не стали винаходити велосипед, і застосували для корпусу AirDots оновлену версію своїх старих дротових Bluetooth-навушників: Mi Bluetooth Mini. Витонченості їм явно не вистачає. З іншого боку, що чекати від ультрабюджетного гаджета?

Корпус повністю зроблений з пластика. На внутрішній стороні кожного навушника - різнополярний магніт і звуковід, на зворотній - кнопка управління на всю кришку. Хід клавіш невеликий, приємний. Цікаво, що управління гучністю або треками не працює, так що можливості скромні навіть на цьому етапі огляду. Довге натиснення служить, щоб відхилити виклик або переключити звук на телефон / навушники, коротке для відповіді або завершення виклику, а подвійне коротке - для перемикання між співрозмовниками і включення / вимикання мікрофона.

Заявлений ​​вологозахист від бризок класу IPx4, але він поширюється тільки на навушники. Навіть короткочасне потрапляння струменів води призведе до поломки. Вимога комфорту в постійному носінні призвела до того, що кожен навушник важить всього 4.1 грама. Кожен навушник має власний мікрофон з шумопоглинанням. Однак в громадському транспорті та на вулицях мегаполісів зовнішні джерела будуть прориватися в розмову, і заважати співрозмовнику.

Працюють разом, окремо і з чим хочеш


Кожен навушник з пари Redmi AirDots може діяти самостійно. Цікаво, що якщо підключити до джерела звуку лівий навушник - підключаться обидва, якщо правий - потрібно підключити окремо і другий. Якщо витягнути навушник довше ніж на 20 секунд, другий вже не підключиться. Доведеться вставляти в зарядний кейс обидва і проводити всі рухи повторно. Датчиків немає: AirDots відключаються через 5 хвилин бездіяльності, або при підключенні до зарядної базі. Зате обмежень при підключенні до джерел немає. Хоча використовується економічний Bluetooth 5.0, AirDots прекрасно працюють навіть із застарілими гаджетами.

Цікаво, що новий кодек дозволив досягти прямої дальності роботи з джерелом в 30 метрів. Між собою пару AirDots можна рознести на 7 метрів без розриву зв'язку. У списку підтримуваних кодеків, що зовсім не дивно, є тільки SBC, SBC XQ. Про AptX і AAC в цьому ціновому можна навіть не мріяти.

Кейс і все-все-все


Кейс, що використовується для зарядки і зберігання AirDots, теж став жертвою мінітюарізаціі: без них він важить всього 26 грам, з ними - 34 грами. Набір не тільки непомітний в руці, його легко втратити навіть у власній кишені! Все знову із пластику: зовні кейс матовий з покриттям а-ля софт-тач, зсередини - глянсовий. І те, і інше - дуже мазке. Строго кажучи, навушники зберігають навіть відбитки сухих чистих рук. Для подряпин на матовому досить аркуша паперу або дотику стороннім тведого предметом.

Скільки працює без зарядки?


Усередині кейса ховається пара магнітних пазів під навушники і батарейка на 300 мАг. У кожному з навушників ще по 40 мАг. Цього вистачає на 3-4 години при гучності в 40-60%, після чого доведеться повернути навушники в кейс на півтори години. Разом в сумі - до 14-16 годин. Небагато, адже на холоді ця цифра скорочується майже на 30%. Сам кейс заряджається не менше 2 годин, використовуючи для цього стандартний microUSB кабель і будь-який відповідний провід. Кабелю, до речі, в комплекті немає.

Що всередині?


За традицією жанру, інженери Redmi / Xiaomi / 1More зробили все можливе, і спробували витягнути звук копійчаних навушників на прийнятний рівень. Їм вдалося встановити 7,2-міліметрові динаміки замість звичних в TWS 6-міліметрових, і досягти чутливості 93 дБ ± 3 дБ, що для діапазону відтворюваних частот 20-20000 Гц не так вже й погано. Принаймні, вони звучать краще, ніж в noname. Чіп Realtek RTL8763BFR обіцяє пристойну (для навушників без aptX і AAC) якість звуку. Але відсутність АЧХ відразу повинно наводити на думки.

Пара слів про звук

Весь відтворений діапазон грає без дефектів, хоча є завищення верхніх. Його легко виправити еквалайзером. Басів трохи, і бассхедам вони не сподобаються: чіткі, сухі. Сцена стиснута, звук сухий і в міру деталізований, еквалізірованний для відеоряду. Так, щоб голос і завалений підкаст був максимально розбірливий.

В цілому, AirDots звучать не гірше захищених спортивних Xiaomi Mi Bluetooth і інших аналогів. Та й краще за інших.