Постійна (вбудована) пам'ять - один з найважливіших параметрів будь-якого девайса. Саме від обсягу пам'яті залежить, скільки додатків ти зможеш встановити на смартфон, скільки фотографій і відеороликів вдасться зберегти, скільки музики і фільмів вийде взяти з собою в поїздку.

І ось ти береш девайс, в характеристиках якого зазначено, що пам'яті у нього, наприклад, 4 Гб, або 8 Гб, або 16 Гб, вмикаєш його і з подивом виявляєш, що в реальності ні 4, ні 8, ні 16 Гб там немає. Що ж сталося? І що з цим робити?

Що з'їло пам'ять твого смартфона


У технічних характеристиках твого девайса вказано загальний обсяг пам'яті апарату. Коли ти здобуваєш пристрій, на ньому вже встановлена ​​операційна система, а вона, між іншим, може важити чимало.

Android може займати, в залежності від версії, приблизно від 200 до 350 Мб, але реальний обсяг розділу, виділений під розміщення файлів операційки може бути і більше. І нічого туди записати вже не можна (якщо, звичайно, не спробувати отримати root-права).

Root - обліковий запис головного адміністратора пристрою. Доступ до неї дає чимало можливостей просунутому користувачеві, а ось якщо ти до таких не належиш, то краще і не намагатися отримати доступ, тому що ризикуєш вивести смартфон з ладу і втратити гарантію на мобільний девайс.

В реальності вільного місця в смартфоні завжди менше заявленого.

Місце в пам'яті смартфона займає завантажувач, необхідний для відновлення операційки. Місце потрібно для оновлення програм: у деяких додатків при оновленні зберігаються необхідні попередніх його версій файли (ніякої користі від них немає, але місце вони займають).

Потрібно мати пам'ять і для встановлених додатків, вони легко можуть важити кілька десятків мегабайтів. Багато виробників ставлять програми, якими ти, цілком можливо, користуватися взагалі не будеш, а видалити їх без root-прав не вийде. Особливо сильно страждають від цього власники бюджетних девайсів, у яких і так пам'яті кіт наплакав. Для господарів пристроїв, у яких на борту 32 Гб і більше, ця проблема стоїть не так гостро, але і їм часом не завадить зайвий десяток-другий мегабайтів, який якраз і зайнятий марною грою або додатком для виклику таксі.

Samsung Galaxy S10e Citrus 

І нарешті, місце займає фірмова оболонка, необхідні для неї віджети і т. Д. На бюджетному смартфоні з 4-8 Гб вбудованої пам'яті на операційну систему, оболонку, встановлені додатки може піти до 1,5-2 Гб, а на апаратах, у яких пам'яті побільше, - до 5-7 Гб (виробник намагається встановити сюди побільше додатків, віджетів і всього в цьому роді).

Чистий Android: наскільки він чистий


Зрозуміло, що далеко не всі в захваті від перспективи отримати в своє розпорядження девайс, в якому третина вбудованої пам'яті (а то і більше) власнику недоступна. Тому в продажу часом можна зустріти смартфони, виробники яких заявляють, що на них встановлений тільки чистий Android: ось тобі, покупець, девайс з операційкою, встановлюй на нього те, що сам побажаєш.

Компанія Google навіть створила еталонну операційну для виробників, які планують випускати смартфони без фірмових оболонок і непотрібних додатків. Це Android One. Крім того, вона відрізняється швидкодією, повною підтримкою всіх сервісів Google, оперативним оновленням системи, єдиним стилем оформлення елементів інтерфейсу.

Було б здорово, звичайно, якби чистий Android займав кілька сотень мегабайтів і цим би все обмежувалося. Але ось біда: без додатка «Камера» не обійтися, додаток «Галерея» теж потрібно, додаток «Телефон» - само собою, Google Play - звичайно ж (інакше ти не зможеш завантажувати програми), «Карти» і «Музика» також необхідні , так і пішло-поїхало ... так що навіть Android One разом з декількома основними додатками легко може зайняти до 2,5 Гб.

Xiaomi Mi A2 Black 

Що робити


Звичайно, з браком місця можна боротися.

Перший спосіб - очищення девайса від зайвих додатків, старих файлів і всього іншого, що користі не приносить, а місце займає. Додатки, якими ти вже не користуєшся, старі фотографії, збережені в іншому місці, музику, яку не слухав, видали вручну. Для цього можна скористатися як вбудованим, так і власноруч встановленим файловим менеджером.

Є й інший варіант - використання спеціальних програм для очищення (Clean Master, CCleaner і т. Д.). Вони хороші тим, що розшукують невидимі системні файли, які не відображаються файловими менеджерами, і різноманітний сміття, що залишається від роботи програм.

Недолік місця можна компенсувати картами пам'яті і хмарними сховищами.

Другий варіант - зберігання файлів в хмарі. Це зручно, тому що доступ до файлів можна отримати з будь-якого місця, де ти встановіть з'єднання з Інтернетом, і з будь-якого пристрою. Але є і недоліки: по-перше, коли ти офлайн, файлами користуватися не вийде; а по-друге, з додатками такий фокус не пройде.

Можна використовувати «Google Диск», тим більше він, швидше за все, буде встановлений на твоєму смартфоні спочатку. Все, що тобі потрібно, - аккаунт Google (той же, що ти використовуєш для Google Play) і пара налаштувань. Наприклад, можна зробити так, що всі фотографії будуть автоматично завантажуватися на «Диск», а з телефону віддалятися. Тобі буде доступно 15 Гб.

Є й інші хмари - Dropbox, Box, Mega. Вони надають різний обсяг простору для твоїх файлів при безкоштовному акаунті. Але на платних тарифах місця вистачить для всього

Honor View 20 128GB Black

Третій варіант - використання карт пам'яті. Як правило, обсяг карти перевершує обсяг пам'яті смартфона. Більшість сучасних девайсів дозволяє не тільки зберігати на карту фотографії, відео і музику, але і встановлювати на неї практично будь-які додатки. До того ж файлами, записаними на карту, легко обмінюватися: дістав, вставив в кардрідер, скинув інформацію на комп'ютер або ноутбук. Або знову ж завантажив в хмару.

Сучасні моделі смартфонів використовують карти формату Micro SD, в залежності від стандарту вони будуть різної ємності. Ємність Micro SD не перевищує 4 Гб, Micro SDHC - максимум 32 Гб, а Micro SDXC - до 2 Тб. Варто звернути увагу і на клас карти (Speed ​​class): чим він вищий, тим швидше буде проходити обмін даними. Не варто відразу купувати карту великого обсягу, тому що смартфон може її не підтримувати - спершу потрібно уточнити це в характеристиках моделі.

Роби висновки


У твого смартфона завжди буде менше пам'яті, ніж зазначено в офіційних характеристиках. Деякі виробники чесно пишуть: всього пам'яті стільки-то, реально є стільки-то. Але так чинять не всі, тому просто май на увазі: скільки-то гігабайтів обов'язково з'їдять операційна система і встановлені додатки, навіть чистий Android займає зовсім не так мало місця, як можна було б подумати.

Так що заздалегідь виріши, що ти будеш з усім цим робити: постійно чистити пам'ять, тремтячи над кожним кілобайт, зберігати файли в хмарі або ж придбаєш містку карту пам'яті. У будь-якому випадку вибір за тобою!